[ Pohřeb českých vysokých škol ]

Pohřeb českých vysokých škol

[ Pohřeb českých vysokých škol ]

Novinky Fotogalerie Články Ohlasy v médiích Odkazy O stránkách Ankety Chat


English


Nastavit jako startovací stránku!

Novinky

6. února 2004, 12:00 AKTUÁLNÍ

Vývoj této internetové prezentace byl ukončen

Vývoj této internetové prezentace byl ukončen. Aktivity pokračují na tn.titicaca.cz

16. února 2004, 18:30


další ankety

[ Akademický senát Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci ]

Týden neklidu - setkání

Další setkání studentů a pedagogů připravujících protestní Týden neklidu (29. 3. - 2. 4. 2004) na českých vysokých školách se uskuteční ve středu 18. února v 18:00 ve Filmovém sále Uměleckého centra UP - Konvikt (3. patro)

6. února 2004, 12:00

Týden neklidu - setkání

Další setkání studentů a pedagogů připravujících protestní Týden neklidu (29. 3. - 2. 4. 2004) na českých vysokých školách se uskuteční ve středu 11. února v 18:00 ve Filmovém sále Uměleckého centra UP - Konvikt (3. patro)

30. ledna 2004, 10:00

Týden neklidu - předběžná informace o programu

Nynější představa počítá s různými formami protestů, přednášek, filmových projekcí, benefičních vystoupení osobností české kultury a studentských happeningů. Organizátoři Týdne neklidu vyzývají další vysoké školy, aby se k protestům podle svých možností připojili. Organizace protestů se mohou ujmout senáty, studentské či odborové organizace nebo neformální iniciativy. Každá škola či fakulta může dát najevo nesouhlas různými způsoby, od pouhé petiční podpory ze strany senátů či studentů až po veřejná protestní vystoupení. Všechny reprezentace a grémia by měly začít oslovovat poslance a senátory ze všech regionů a oborů. Jsme připraveni ke koordinaci společných akcí. Nabízíme "putovní" cyklus přednášek nebo projekcí filmů, připravovaných v Olomouci, pro další školy. V případě, že se do účasti na Týdnu neklidu zapojí reprezentativní část vysokých škol, navrhujeme uspořádat protestní pochod Prahou v poslední den Týdne, tedy v pátek 2. dubna 2004, organizovaný všemi reprezentacemi akademické obce. více...

Stáhnout zde: Týden neklidu doc htm

18. ledna 2004, 18:00

Týden neklidu - setkání

Další setkání studentů a pedagogů připravujících protestní Týden neklidu (29. 3. - 2. 4. 2004) na českých vysokých školách se uskuteční v úterý 20. ledna ve Filmovém sále Uměleckého centra UP - Konvikt (3. patro) s tímto programem:

18.00 hod.: Financování vysokých škol v České republice od roku 1990 a současný stav (doc. J. Štefanides).

19.00 hod.: Příprava Týdne neklidu.

Zváni jsou studenti a pedagogové všech fakult UP a zájeci dalších vysokých škol

18. ledna 2004, 18:00

Týden neklidu - Tisková zpráva organizátorů protestního happeningu Pohřeb českých vysokých škol

Studenti a pedagogové, kteří se sešli 16. 12. 2003 v Uměleckém centru UP v Olomouci, přijali toto prohlášení:

1. Vyzýváme Českou konferenci rektorů, Radu vysokých škol, Vysokoškolský odborový svaz a akademické senáty, aby postupovaly společně a u vlády a parlamentních stran urychleně dosáhly garantovaného přijetí reformy vysokého školství jako celonárodního programu budoucnosti mladé generace v České republice. Slibům už nevěříme.

2. Ve dnech 29. března - 2. dubna 2004 studenti a pedagogové UP zorganizují protestní program mítinků, přednášek, happeningů a uměleckých programů nazvaný Týden neklidu. Program bude otevřen i uchazečům o studium na vysokých školách, těm poslancům a senátorům, kteří chtějí vysokým školám účinně pomoci, a další veřejnosti. Vyzýváme kolegy z ostatních vysokých škol, aby podle svých možností připravili v těchto dnech vlastní protestní akce na podporu reformy veřejných vysokých škol. O naší budoucnosti rozhodněme sami.

V Olomouci 16. 12. 2003

4. ledna 2004, 20:00

Týden neklidu - Další info

Pro Týden neklidu se připravuje vlastní internetová stránka i originální vizuální ztvárnění. Veškeré vaše návrhy můžete posílat na email

10. prosince 2003, 03:00

Setkání účastníků protestu Pohřeb českých vysokých škol

16. PROSINCE 2003 V 18.30
FILMOVÝ SÁL, UMĚLECKÉ CENTRUM UP - KONVIKT

PROGRAM: videoprojekce, fotografie, diskuze nad dalším postupem

10. prosince 2003, 03:00

Aktualizace stránek Pohřeb českých vysokých škol

Doplněny fotografie z protestního hapenningu Pohřeb českých vysokých škol v Olomouci 2.12.2003 a v Praze 3.12.2003 (viz Fotogalerie), přidány nové rubriky Ohlasy v médiích, Odkazy, Ankety, Chat, Návštěvní kniha.

5. prosince 2003, 20:00

Tisková zpráva organizátorů protestního happeningu Pohřeb českých vysokých škol

Ve středu 3. prosince 2003 jsme se ocitli v čele protestního průvodu Pohřeb českých vysokých škol. Mířili jsme k Poslanecké sněmovně s realistickým očekáváním, že si naše argumenty dokládající katastrofální situaci českých univerzit nepřijde vyslechnout možná žádný z poslanců. Jejich zájem o vysoké školy je totiž pověstně zanedbatelný. Přišli však (či se právě vraceli z oběda?). Ti z vládních stran nám obligátně a s úsměvem vyjádřili podporu nebo se snažili situaci bagatelizovat. Ti opoziční nám, jak jinak, s úsměvem vyjádřili podporu. Pochopili jsme a jsme teď o to více realisté. Jestliže jsme ve Sněmovní skandovali: "Včera Olomouc, dneska Praha, zítra přitvrdíme!", chceme nyní zdůraznit poslední část našeho sloganu a vyzvat všechny vysokoškolské studenty z celé republiky, aby si ji opakovali jako svou mantru. Končí poslanecké úsměvy před kamerami.

Za studenty Univerzity Palackého Olomouc - Ivo Barteček, Pavlína Chmelařová, Petr Klár, Jan Kovář, Petra Ševců, Lucie Trávníčková

30. listopadu 2003, 12:00

Pohřeb českých vysokých škol

Veselá fikce o smutné realitě

2001

První část triptychu se konala 8. 11. 2001 v Olomouci, kdy vysokoškoláci symbolicky "sťali" zdejší fakulty, Ostravskou univerzitu a Slezskou univerzitu Opava pro jejich zjevnou nadbytečnost.

2003

Bez vysokých škol bude líp

Olomouc, 2. prosince:

Ukazuje se, že tehdejší popravy byly nedostatečné a problémy státního rozpočtu se fatálně zvětšují. Studenti proto přikročí ke konečnému řešení, které nepochybně vládu a poslance uspokojí: v tento den budou v Olomouci zpopelněny všechny české vysoké školy, bez ohledu na to, projeví-li samy zájem.

Čas a místo:

Průvod se shromáždí na nádvoří Informačního centra UP v Olomouci a vyjde v 10.00 hodin.

Morava zdraví Prahu

Praha, 3. prosince:

Závěrečná, třetí část happeningu se uskuteční v Praze. Na počátku bude převoz ostatků českých vysokých škol z Moravy do hlavního města Prahy a jejich přenesení v průvodu do Sněmovní ulice. Studenti pietně uloží ostatky vysokých škol ke zdem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a předají poslancům a vládě, právě projednávajícím státní rozpočet na rok 2004, vlastní iniciativní příspěvek k řešení neřešitelných problémů: vysoké školy přestaly existovat a vláda ušetří mnoho miliard, které nutně potřebuje pro banky, železárny a baseballová hřiště. Průvod proto bude mít uvolněnou optimistickou atmosféru.

Čas a místo:

Průvod se shromáždí na náměstí Jana Palacha před Filozofickou fakultou UK a vyjde ve 12.45 hodin.

K účasti v průvodu jsou srdečně zváni studenti a pedagogové všech českých vysokých škol. Přijďte rovněž pomoci naší vládě v její truchlivé situaci, nejlépe ve veselých kostýmech a s dobrou náladou!

Pořadatelé:

Akademický senát a Vysokoškolský odborový svaz Filozofické fakulty UP Olomouc.

Happening bude uspořádán jako konkrétní odpověď na usnesení Akademického senátu Univerzity Palackého v Olomouci ze dne 1. října 2003. Toto usnesení najdete na těchto stránkách.

Kontakt na pověřeného zástupce:

Doc. PhDr. Jiří Štefanides,

Váš prohlížeč nepodporuje JavaScript. Pro plnohodnotné prohlížení těchto stránek doporučujeme aktivovat tuto funkci nebo instalaci prohlížeče podporujícího tuto moderní technologii.

ib net


tel. 585 433 410 nebo 585 633 421.

Stáhnout zde: Program protestního hapenningu doc htm

26. listopadu 2003, 14:00

[ Náhled plakát ]

Pohřeb českých vysokých škol

Smuteční průvod Olomoucí s pojený se zpopelněním českých vysokých škol

ÚTERÝ 2.12.2003 V 10.00
VE ZBROJNICI
(STŘEDA 3.12.2003 PŘEVOZ OSTATKŮ DO PRAHY)

KOSTÝMY: pohřební oblečení
REKVIZITY: ozvučné nástroje (bubínky, řehtadla, rolničky…)
PROGRAM: 9.45 - sraz na nádvoří Zbrojnice
10.00 - pochod: Zbrojnice - Horní náměstí - Dolní náměstí - Tržnice - Právnická fakulta - Menza a areál kolejí - Pedagogická fakulta - Zbrojnice
13.00 - předpokládaný konec

!!! ÚČAST NUTNÁ !!!
PŘIJĎTE A UKAŽTE, ŽE VÁM NA VAŠÍ BUDOUCNOSTI ZÁLEŽÍ

Zobrazit zde: Plakát 1 - Pohřeb českých vysokých škol

26. listopadu 2003, 14:00

[ Náhled plakát ]

Pohřeb českých vysokých škol

Pitevní zpráva

"Příčiny úmrtí českých vysokých škol"

DIAGNÓZA: TĚŽKÉ PODFINANCOVÁNÍ VEŘEJNÝCH VYSOKÝCH ŠKOL

- BUDOVY VYSOKÝCH ŠKOL SE ROZPADAJÍ PŘED OČIMA
- VYUČUJE SE V NEVYHOVUJÍCÍCH PODMÍNKÁCH
- CHYBÍ PENÍZE NA KNIHY A MATERIÁLY PRO VÝUKU
- ČESKÉ VYSOKÉ ŠKOLY ZAOSTÁVAJÍ ZA ZAHRANIČNÍ KONKURENCÍ
- V SOUČASNÉ PODOBĚ JE BUDOUCNOST AKADEMICKÉ DRÁHY V ČR NEPERSPEKTIVNÍ
- VYUČUJÍCÍ MAJÍ VÍCE ZAMĚSTNÁNÍ, ABY SE VŮBEC UŽIVILI
- A DALŠÍCH TISÍC BODŮ…
=>
NEDOSTATEČNÁ KVALITA VÝUKY
=>
CHCEME ZMĚNU

Zobrazit zde: Plakát 2 - Pitevní zpráva

26. listopadu 2003, 14:00

Akademický senát Filozofické fakulty UP a Vysokoškolský odborový svaz Filozofické fakulty UP pořádají v úterý 2. prosince v Olomouci a ve středu 3. prosince v Praze protestní happening Pohřeb českých vysokých škol. Smyslem akce je upozornit na kritický nedostatek finančních prostředků, se kterým se vysoké školy potýkají. Protest navazuje na happening Poprava českých vysokých škol, který se konal 8. 11. 2001 v Olomouci. Na akci se podílejí také příznivci hnutí Počítejte s námi!, "produkci" zajišťuje katedra teorie a dějin dramatických umění FF UP.

celá Tisková zpráva - Žurnál UP

25. listopadu 2003, 20:00

Byly založeny tyto stránky, aby na jednom místě shromáždily informace okolo protestního hapenningu Pohřeb českých vysokých škol. Nejnovější informace budou pravidelně doplňovány.

[ Počítadlo ]